Питання – відповідь щодо дубових бондарних виробів

Дуже часто люди, які телефонують щодо придбання бондарних виробів для напоїв (бочок дубових для вина, бочок для коньяку та інших напоїв), кадок для меду, бочок або кадок для соління, дубових виробів для бані (відер-водопадів, запарників для віників, шайок, черпаків, ковшів), навіть не уявляють, що таке дубовий виріб, як правильно його підготувати перед використанням, як за ним доглядати і як його використовувати, щоб він прослужив якнайдовше і приносив відповідну користь. Тому перед купівлею дубового виробу для власного використання або в подарунок рекомендуємо Вам детально ознайомитися з інформацією, яка наявна в нас на сайті.

Запитання, які найчастіше Ви задаєте при придбанні дубових виробів:

 • З якого дерева виготовляються вироби?

  Всі вироби ми виготовляємо із колотого дуба (вид Дуб звичайний або черешковий (Quercus robur L.)), а кадки для меду – із липи.

 • Яка різниця між бочкою (круглою) і анкером (овальною бочкою) для напоїв?

  Відрізняються ці бочки лише за зовнішнім виглядом (анкер має овальну форму, а бочка - класичну круглу). Також в анкері, на відміну від бочки, наявна зверху ручка, за яку його зручно переносити при потребі. Щодо функціонування та впливу на Ваш напій, вони повністю однакові.

 • Чим комплектуються бочки для напоїв?

  В комплект до бочки для напоїв входить підставка, пробка під заливний отвір та кран (дерев’яний або металевий). Ціни, які висвітлені на сайті, є актуальними і все це вже включають.

  Також Ви можете придбати у нас дубову бочку без отвору під кран, без крана, без підставки за індивідуальним замовленням.

 • Який кран краще придбати разом з дубовою бочкою (металевий або дерев’яний)?

  Вибір крана залежить від того, з якою метою Ви збираєтеся придбати бочку.

  Дубові бочки можна купувати для настоювання або для розливу певного напою. Якщо дубова бочка буде використовуватися для постійного розливу, то краще зупинитися на металевому крані. Він є більш функціональним і прослужить для Вас більше часу.

  Якщо дубова бочка буде використовуватися для настоювання, краще вибрати дерев’яний кран, щоб напій не контактував довгий час з металом. Але тут є одна проблема: дерев’яний кран бажано не ставити на період настоювання як пробку, тому що він з часом може набухнути і лопнути (так як бочка обтягнута обручами, а кран – ні). Щоб попередити протікання вашого напою, кран бажано обтягнути сантехнічними хомутами, або на період настоювання замість крана придбати ще додаткову дерев’яну пробку. На період підготовки бочки та настоювання напою краще використовувати дану додаткову пробку, а коли вже прийде час для розливу, замінюєте пробку на дерев’яний кран і розливаєте Ваш напій.

 • Який ступінь обпалу дубової бочки для напоїв?

  Ми виготовляємо бочки із середнім ступенем обпалу.

  Під індивідуальне замовлення можемо виготовити бочки із іншою інтенсивністю обпалу.

 • Бочку з якими обручами краще купувати: зі звичайного («чорного») металу чи із нержавіючого?

  Метал, із якого виготовлено обручі, не впливає на смак і якість напою, що буде зберігатися в дубовій бочці, яку ви придбаєте. Від нього залежить лише зовнішній вигляд придбаного Вами виробу.

  Обручі, виготовлені із нержавіючого металу, зберігають свій зовнішній вигляд протягом багатьох років, за ними не потрібно доглядати.

  Обручі зі звичайного («чорного») металу з часом можуть темніти та піддаватися дії корозійних процесів, що призведе до погіршення зовнішнього вигляду Вашої дубової бочки. Проте при правильному догляді і зберіганні бочки з обручами зі звичайного металу, вона прослужить Вам не менше, ніж бочка з обручами із нержавіючого металу, незважаючи на нижчу ціну.

  Отже, після придбання дубової бочки з обручами, виготовленими зі звичайного металу, їх необхідно покрити лакофарбовими матеріалами. Даний захід попередить потемніння металу і захистить від корозійних процесів. Для покривання обручів найчастіше використовують асфальтний лак, але можна використати ту ж саму фарбу, яку ви придбаєте для герметизації торцевих частин клепок Вашої дубової бочки. Фарбувати обручі необхідно перед процесами пропарювання і вимочування бочки, коли вона ще буде суха. При подальшій підготовці і використанні бочки необхідно слідкувати, щоб обручі не піддавалися дії вологи ззовні. Через деякий час, коли фарба почне відшаровуватись, обручі необхідно знову пофарбувати.

  Вибір за Вами!

 • Скільки часу необхідно настоювати напій в дубовій бочці?

  Термін настоювання залежить від об’єму бочки, кількості разів її використання, а також від смаку та аромату напою, який Ви бажаєте отримати.

  Чим менший розмір бочки, тим більше співвідношення площі деревини до об’єму напою. Тобто більше деревини потрапить в контакт з конкретним обсягом Вашого напою. Тому для настоювання в маленькій бочці необхідно значно менше часу, ніж для настоювання у великій. Настоювання в новій бочці також буде набагато швидшим, ніж при повторному використанні. Тому ці нюанси необхідно враховувати. Щоб не прогадати, краще перевіряти готовність напою на смак після декількох місяців настоювання.

 • Якого об’єму краще придбати дубову бочку для напоїв?

  Об’єм придбаної бочки залежить від кількості напою (вина, коньяку або іншого), який ви збираєтеся настоювати.

  Якщо Ви плануєте в дубову бочку залити вино для настоювання на тривалий термін, то її в такому випадку потрібно заповнити напоєм повністю з мінімальним недоливом, тому що надлишковий кисень буде окислювати Ваш напій

  Коньячні спирти витримують в дубових бочках з рівнем недоливу 2% від об’єму. Отже, перед придбанням дубової бочки, необхідно точно знати, яку кількість напою Ви будете в неї заливати.

 • Яка різниця між бочкою (круглою) і кадкою (конусною бочкою) для соління?

  Відрізняються бочка кругла і бочка конусна лише за формою. Щодо функціонування та впливу на Ваш продукт, вони повністю однакові. Тобто можете вибирати будь-яку бочку згідно Ваших уподобань, враховуючи, що ціна круглої бочки трохи вища (це пов’язано з тим, що процес виготовлення даної бочки є більш складним і довшим за часом).

 • Чим комплектуються бочки та кадки для соління?

  В комплект до бочки або кадки для соління входить кружок під гніт.

  Також Ви можете придбати у нас кришку на верх, яка буде захищати Ваші продукти від попадання пилу та інших зовнішніх впливів.

  Ціни, які висвітлені на сайті, є актуальними.

 • Якого літражу вибрати кадку?

  Для зручності вибирати літраж кадки можна із запасом, так як вона не обов’язково повинна заповнюватися соліннями повністю. Можливе заповнення на половину або третину.

 • З якого дерева виготовляються вироби для бані?

  Бондарне начиння для бані ми виготовляємо із дуба - відра-водопади, запарники, відра, черпаки, шайки тощо.

 • Із якого металу виготовляються обручі для дубових банних аксесуарів?

  При виготовленні дубових виробів для бані ми використовуємо обручі лише із нержавіючого металу. Вони зберігають свій зовнішній вигляд протягом багатьох років, не піддаються дії корозійних процесів під впливом вологості, за ними не потрібно доглядати.

 • Яка різниця між круглим та овальним відром-водоспадом?

  Відрізняються дані відра-водоспади лише зовнішнім виглядом та формою. Щодо функціонування, вони повністю однакові. Тобто можете вибирати будь-яке відро-водоспад згідно Ваших уподобань, враховуючи, що ціна овального трохи вища (це пов’язано з тим, що процес виготовлення даного дубового виробу є більш складним та довготривалим).

 • Коли і як набиваються обручі на дубову бочку?

  Обручі обов’язково потрібно набивати перед повторним використанням виробу після того, як він знаходився деякий час на зберіганні без рідини. Якщо дубовий виріб протягом тривалого часу буде зберігатися без води, напою, або умови зберігання не будуть належними (температура 14 20 °С, вологість не нижча 75%), деревина, з якої виготовлений даний виріб, почне розсихатися. Це призведе до того, що обручі на бондарному виробі ослабнуть і почнуть рухатися. Цю проблему можна ліквідувати власними зусиллями – необхідно набити обручі.

  Набивати обручі на бондарний виріб зручно, якщо він стоїть на столі, верстаті, а великий – на підлозі.

  Для того, щоб набити обручі, необхідні такі інструменти: надставка та молоток. Надставка – це клин, тупе долото (зі сточеним вістрям) для набивання, осадження обручів; ручка повинна бути дерев’яною.

  Збиваючи обручі, ставити надставку і по колу потроху стягувати. При цьому необхідно стежити за рівномірністю насадки. Не можна, щоб обручі перекосило. Потрібно потроху стукати по всьому периметру обруча.